• Od instruktorów dla instruktorów od 2009 roku!

praca lato 2024

Featured

Dobre praktyki instruktora 2022 – Jaworzyna Krynicka

dobre praktyki instruktora blog

Cześć. Ten artykuł jest dla mnie wyjątkowo istotny, bo projekt, o którym piszę, traktuję jak swoją życiową misję. Od zawsze czułem, że podnoszenie jakości prowadzonych zajęć to coś, co jest dla mnie szczególnie ważne. 

Być może było tak dlatego, że nigdy nie uważałem się za dobrego mówcę, czy prowadzącego. Jednak chęć rozwoju była na tyle silna, że cały czas starałem się obserwować lepszych od siebie i wdrażać to, co u nich działa.

W wyniku tego działania pojawiła się myśl, początkowo "nawyki", potem "praktyki" i finalnie projekt: 

 

Dobre Praktyki Szkoleniowca (Instruktora)

Tu i teraz chciałbym podzielić się z Tobą informacją, że pierwsze szkolenie Dobre Praktyki Instruktora właśnie miało miejsce. 

Czuję niesamowitą wdzięczność do społeczności instruktorskiej, za okazane zaufanie. Wiadomo, z natury podchodzimy z pewną rezerwą do zmian i do nowego. Tym bardziej wszystkim uczestnikom oraz organizatorom tego wydarzenia serdecznie dziękuję - Szkoła Jaworzyna.

szkolenie dobre praktyki instruktora

To niesamowite uczucie, gdy myśl, która kiełkowała w głowie przez kilka ostatnich lat wydaje na świat swoje owoce. Teraz widzę, że wiele wyborów, które podejmowałem przez ostatnie lata prowadziło do tej chwili. Patrząc wstecz dostrzegam ile razy, będąc w obliczu ważnej decyzji, podejmowałem taką, która powoli zbliżała mnie do realizacji tego marzenia.

Powyższe szkolenie w formie stacjonarnej to mój produkt, który w chwili obecnej oferuję dla firm. Jestem również w trakcie pisania książki, o takim samym tytule: Dobre Praktyki Szkoleniowca. Więcej o tym przeczytasz na mojej stronie ze szkoleniami (tutaj).

 

Co to za szkolenie?

Dobre Praktyki Szkoleniowca to szkolenie, na którym poznasz kluczowe umiejętności, skutecznie wpływające na jakość prowadzonych zajęć. Dzięki nim, Twoje zajęcia będą jeszcze efektywniejsze i na długo pozostaną w sercu klienta. To nie jest szkolenie, na którym mówię o tym jak jeździć na nartach, czy pływać na windsurfingu. Na szkoleniu dowiesz się między innymi:

  • jak budować autorytet instruktora i jak go nie stracić,
  • jak poprowadzić ścieżkę, od poznania klienta, do realizacji wspólnie określonego celu,
  • jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas zajęć,
  • jak skutecznie uczyć się imion,
  • jak sprawić, aby klienci mówili o Tobie - “On/Ona ma to coś”

 

Zachęcam Cię do obserwowania tego projektu i pozostania otwartym na współpracę. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, zatrudniasz szkoleniowców, instruktorów i chciałbyś zadbać o ich rozwój, nie tylko w zakresie umiejętności specjalistycznych to koniecznie napisz do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oto co pisali uczestnicy, po pierwszym szkoleniu:  

[...] Dzięki Szymon myślę, że uwolniłeś pewien potencjał drzemiący we mnie. Potrzebowałem tego.[...]

[...] Wykład sam w sobie genialny, idealna dla mnie forma prowadzenia.[...]

[...] Tematyka szkolenia uniwersalna, a jednak, ukierunkowana na „naszego Klienta".[...]

[...] Podobał mi się całokształt, czas się nie dłużył ?[...]

 

Oczywiście, rozwijając projekt nie zamierzam zapomnieć o rzetelnym prowadzeniu Bazy Instruktorów. A w ramach szukania materiałów do książki na pewno będę publikował kolejne interesujące wpisy na blogu. 

Tymczasem, życzę Wam Wesołych Świąt. Udanego, bezpiecznego sezonu zimowego i spełnienia wszystkich marzeń. 

Wszystkiego dobrego. Szymon

 

Autor:

szymon mCześć, nazywam się Szymon Słoma, od 2010 roku prowadzę Bazę Instruktorów. Pomagam instruktorom znaleźć wymarzoną pracę, a właścicielom firm odpowiednich pracowników. Jestem instruktorem kilku dyscyplin, coachem przygotowującym się do akredytacji ICF oraz autorem 4 książek: 27 dobrych praktykZostań Mistrzem NarciarstwaNauka WindsurfinguNordic Walking - Jak Chodzic.

Kontakt i współpraca: cochingwruchu.pl